Warsztaty: Na pierwszy rzut oka – widzisz różnicę?

Misją Warsztatów: Na pierwszy rzut oka – widzisz różnicę?  jest integracja osób z niepełnosprawnościami z osobami pełnosprawnymi oraz wzajemne zrozumienie, poprzez poznanie potrzeb i tego co łączy.

Plakat zapraszający na warsztaty Na pierwszy rzut oka widzisz różnicę.

Podczas warsztatów, Liderzy osób z niepełnosprawnościami poprowadzą otwarty panel dyskusyjny w którym zostaną poruszone aspekty z życia osób z niepełnosprawnościami w odniesieniu do codzienności osób zdrowych, ze szczególnym ukazaniem wzajemnych podobieństw i potrzeb jako człowieka. Uczestnicy wydarzenia wezmą również udział w prezentacji wspierającej komunikację – savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.

Podczas warsztatów zostaną przedstawione wszystkie założenia kampanii „Jestem swoim Liderem – ty bądź swoim” oraz odbędzie się otwarta dyskusja umożliwiająca zadawanie pytań i wypracowanie wspólnego dalszego działania dla wszystkich zgromadzonych społeczności osób niepełnosprawnościami.

Plan wydarzenia:

• Prelekcje i dyskusje z udziałem Liderów, „Jestem swoim Liderem – ty bądź swoim”
  • Warsztaty savoir vivre osób z niepełnosprawnościami
  • Ogłoszenie Laureatów Plebiscytu Rzeszowscy Siłacze, to MY!

Fundacja Aprobata serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami, lokalne społeczności osób z niepełnosprawnością, osoby pełnosprawne i środowiska wspierające integrację z OzN, Instytucje, Fundacje, Stowarzyszenia oraz osoby zainteresowane budowaniem wzajemnego dialogu

• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
  • uroczysty finał odbędzie  4 grudnia 2023 roku w miejscu w pełni dostępnym dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, siedzibie Collegium Humanum filia w Rzeszowie ul. Okulickiego 10.

Logotypy grantodawcy

W ramach obchodów Fundacja „APROBATA” we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa i Collegium Humanum w Rzeszowie zaprasza na Warsztaty:
Na pierwszy rzut oka – widzisz różnicę?
Podczas warsztatów zostaną poruszone aspekty z życia osób z niepełnosprawnościami w porównaniu do osób zdrowych, pokazując, że wykonują takie same czynności, poświęcają się tym samym pasjom, angażują się w takie same działania, odwiedzają te same miejsca ponieważ mają takie same potrzeby jako człowiek i nic ich od siebie w tym aspekcie nie różni a jedynie łączy.
🗓 04. 12.2023
⏰9.30 – 14.00
Miejsce: Collegium Humanum filia w Rzeszowie
ul. Aleja Generała Leopolda Okulickiego 10 w Rzeszowie
Budynek Stara Szwalnia I piętro
9.30 – 10.00 rejestracja uczestników
10.00 – 10.30 Przywitanie uczestników i otwarcie warsztatów
Jolanta Fień i Kamila Korab
Wystąpienie on-line President Yannis Vardakastanis European Disability Forum
Wystąpienie Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego
Występ artystyczny uczennic II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli
10.30 – 11.45 Prezentacja filmów i warsztaty z uczestnikami kampanii społecznej
„Jestem swoim Liderem-Ty bądź swoim”
Joanna Marnik- prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi BRUNO
Marzena Zuber – Podkarpackie Stowarzyszenie Głuchych
Paulina Nogaj– Rampa – Pokonujemy Bariery
Łukasz Solarz – Self – adwokaci w Rzeszowie
Krystian Nowak – Rampa – Pokonujemy Bariery
11.45 -12.30 Sarvio vivre wobec osób z niepełnosprawnościami
12.30 – 13.00 Przerwa kawowa
13.00 – 13.45 Ogłoszenie laureatów i osób wyróżnionych
Plebiscytu Rzeszowscy Siłacze, to MY, II EDYCJA
14.00 – Zakończenie warsztatów
Moderatorem debaty będzie Pani Kamila Korab z Kancelarii Adwokackiej Adwokat Kamila Korab.
Zapewniamy w ramach dostępności 👩‍🦼🧑‍🦽👨‍🦯👩‍🦯:
📌Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy przez Panią Katarzynę Hul, Dyrektorkę Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych.
📌Asystentów wolontariuszy ze Studenckiego Koło Naukowe Wolontarium z Collegium Humanum filia w Rzeszowie.
📌Wydarzenie będzie transmitowane na Fb Fundacja ,, APROBATA”
📌 W ramach dostępności architektonicznej;
🧑‍🦽👩‍🦼 Osoba poruszająca się na wózku może samodzielnie wejść do budynku, w budynku znajduje się winda.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapraszamy na stoisko z rękodziełem artystycznym przygotowanym przez Stowarzyszenia Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie oraz Dom Pomocy Społecznej im. Józefy Jaklińskiej w Rzeszowie.
Dziękujemy za wsparcie naszych działań poprzez otrzymane patronaty Honorowe.
Patronat Honorowy
Marszałka Województwa Podkarpackiego
Wojewoda Podkarpacki
Prezydenta Miasta Rzeszowa
Collegium Humanum – Szkoła Główna Menedżerska z siedzibą w Warszawie
PFRON
Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami
Przedstawiamy Sponsora
JM Rektor Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej
prof. dr hab. Paweł Czarnecki, MBA, Dr h.c
Przedstawiamy naszych Partnerów wydarzenia.
Collegium Humanum –filia w Rzeszowie
Program Dostępność Plus
Podkarpackie Stowarzyszenie Głuchych
Portal dla osób z niepełnosprawnością „Rampa – pokonujemy bariery”