W ramach projektu Rzeszów Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością II edycja

w dniu 02 sierpnia 2024 roku grupa 27 osób uczestniczyła w wyjeździe integracyjno-zdrowotnym na Baseny Mineralne Solec-Zdrój.

Uczestnicy projektu zażywali kuracje siarczkowymi wodami leczniczymi, które działają leczniczo m.in. w leczeniu schorzeń reumatologicznych i pourazowych narządów ruchu.

Projekt wspierał również rodziny i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Kładziemy duży nacisk na wsparcie opiekunów poprzez dbałość o ich zdrowie, ponieważ to najczęściej na ich barkach spoczywa opieka, zapewnienie fachowej pomocy min. lekarza specjalisty, fizjoterapeuty, psychologa.

Zapewniliśmy również wsparcie 2 wolontariuszy – asystentów, którzy wpierali naszych uczestników.

Zdjęcie przedstawiające uczestników wyjazdu do Solec-Zdrój

Dziękujemy za wsparcie naszego projektu.

,,Zadanie Rzeszów Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością II edycja jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON, których dysponentem jest Prezydent Miasta Rzeszowa”

Zadanie jest realizowane w ramach umowy dotacji nr 74/2024/PS zawartej w dniu 08 lipiec 2024 r. realizowanym w okresie od 01.07.2024 r.- 31.07.2024 r. pomiędzy Fundacja ,, APROBATA’’ we współpracy z Gminą Miasta Rzeszów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie

Rzeszów Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością II edycja

Wyjazd integracyjno – zdrowotny na Baseny Mineralne Solec-Zdrój

Termin: 02.08.2024

Zapewniamy: transport, bilet wstępu 5 godz. ,obiad, ubezpieczenie NNW, wsparcie wolontariuszy.

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO MIESZKAŃCÓW MIASTA RZESZOWA.

Uczestnikami będą osoby,które posiadają odpowiednie orzeczenie potwierdzające naruszenie
sprawności organizmu wydane przez organ do tego uprawniony lub osoby, które takiego orzeczenia nie posiadają, lecz odczuwają ograniczenie sprawności w wykonywaniu
czynności podstawowych dla swojego wieku, m.in.

• posiadających orzeczenie potwierdzające naruszenie sprawności organizmu
  • niepełnosprawność ruchową,
  • wady wrodzone i rozwojowe narządu ruchu,
  • zapalenie stawów z towarzyszącym zapaleniem stawów kręgosłupa w zależności od stopnia wydolności czynnościowej,
  • choroby zwyrodnieniowe stawów w zależności od stopnia uszkodzenia stawu,
  • choroby kości i chrząstek z upośledzeniem wydolności czynnościowej,
  • zmiany pourazowe w zależności od stopnia uszkodzenia i możliwości kompensacyjnych
  • zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym stopniu
    nasilenia,
  • osoby pełnosprawne
  • opiekunów uczestnika

Zapisy – Jolanta Fień

Tel. 605 638 882

Udział w projekcie jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

Plakat informujący o projekcie wyjazd integracyjny Solec-Zdrój